Готуємо дітей до школи: як вибрати ноутбук

Через постійні катаклізми, що спіткали нашу країну (пандемія COVID-19, війна), більшість навчальних закладів в цілях безпеки перейшли на дистанційне навчання учнів. Щоб підтримувати навчальний процес, потрібно забезпечити дитину ноутбуком, який допоможе виконувати поставлені перед нею задачі. Вибрати оргтехніку, що відповідає вимогам, і не переплатити зайвого — дуже складна задача для людини, яка з цією технікою не дружить. Як обрати ноутбук для школяра або студента, читайте в даному матеріалі.

Обираємо ноутбук для школяра

Технічні характеристики ноутбука насамперед повинні враховувати рекомендації, які надає навчальний заклад, а також виділені на придбання кошти. Моделі ноутбуків для першокласника і старшокласника можуть суттєво відрізнятися характеристиками. Нижче наведемо порівняльну таблицю для школярів різних ступенів навчання.

 

Характеристики

Учні молодших класів

Учні середніх класів

Старшокласники

Вага і розмір

компактний ноутбук, який поміщається в рюкзак та небагато важить

легкий і портативний варіант

бажано портативний варіант

Операційна система

Windows, macOS, ChromeOS

Windows, macOS, ChromeOS

Windows, macOS, ChromeOS

Продуктивність

 • процесор
 • оперативна пам’ять
 • накопичувач

базова

 • Intel Core i3 або еквівалентний AMD
 • 4–8 ГБ
 • SSD 128 Гб

середня

 • Intel Core i5 або AMD Ryzen 5
 • мінімум 8 Гб
 • SSD 256 Гб

середня або вища

 • Intel Core i5, i7 або еквівалентний AMD
 • мінімум 8 Гб
 • SSD 256 або 512 Гб

Дисплей

 • діагональ
 •  додаткові вимоги
 • 11–13 дюймів
 • антиблікове покриття
 • 13–15 дюймів
 • висока роздільна здатність Full HD (1920x1080)
 • 13–15 дюймів або більше
 • висока роздільна здатність Full HD (1920x1080)
 • тип матриці IPS

Графіка

-

модель з дискретною графікою

дискретна відеокарта 

Звук

-

якісна аудіосистема

якісна аудіосистема

Вебкамера

-

потрібна для відеоконференцій

потрібна для відеоконференцій

Акумулятор

6–8 годин автономної роботи

енергоефективний, 8–10 годин автономної роботи

енергоефективний, 8–10 годин автономної роботи

Міцність

міцний корпус, захист від падіння та рідини

-

-

Захист

програми для відстежування ноутбука, захист від крадіїв

вбудовані функції шифрування, датчики відбитків пальців

вбудовані функції шифрування, датчики відбитків пальців

З’єднання

достатня кількість портів для підключень пристроїв

наявність достатньої кількості портів з різною швидкістю передачі даних, таких як USB 3.2, USB-A, USB-C тощо

наявність достатньої кількості USB-портів з різною швидкістю передачі даних (USB 3.2, USB-A, USB-C), а також HDMI, Thunderbolt, Ethernet, вхід для навушніків тощо

Підтримка ПО

підтримка необхідного освітнього ПО

підтримка необхідного освітнього ПО

підтримка необхідного освітнього ПО

Оновлення

можливість автоматичного оновлення ОС і драйверів

можливість автоматичного оновлення ОС і драйверів

можливість автоматичного оновлення ОС і драйверів

Ціна і гарантії

бюджетні моделі

відповідно до бюджету, наявність гарантії виробника

відповідно до бюджету, наявність гарантії виробника

Ноутбук повинен відповідати потребам школяра, вимогам школи та наявному батьківському бюджету. Також потужність портативного комп’ютера має враховувати ті процеси, які потрібно виконувати школяру.

Для тих учнів, що тільки починають здобувати освіту, достатньо компактного ноутбука з базовими характеристиками. Якщо дитина планує займатися графікою, відео або грати в ігри, які потребують багато ресурсів, знадобиться більш потужний варіант ноутбука.

Наприклад, для потокового мовлення та обробки відео найкраще підійде модель Macbook Pro або Dell Precision, роботи с графікою — Lenovo Thinkpad або HP Spectre, ігор — Dell XPS, поточних задач та відеоконференцій — HP Elitebook.

Як вибрати ноутбук для студента

Вибір портативного комп’ютера для студента залежить від специфічних потреб, бюджету та особистих уподобань:

 1. Визначте бюджет, який готові витратити на ноутбук. Це допоможе звузити доступний асортимент і уникнути непотрібних витрат.
 2. Враховуйте потреби студента в залежності від його спеціальності або програми навчання. Якщо він займається графікою, інженерією, знадобиться потужний ПК з дискретною графічною картою.
 3. Бажано мати потужний процесор (наприклад, Intel Core i5, i7, i9 або еквівалент AMD), мінімум 8 ГБ оперативної пам'яті та SSD для швидкої роботи і запуску програм.
 4. Операційна система залежить від уподобань студента та програм, які він збирається використовувати. Операційна система повинна підтримувати необхідні програми.
 5. Дисплей може бути від 13, 15 або 17 дюймів з високою роздільною здатністю. Залежно від потреби, виберіть відповідний тип екрана (наприклад, на матриці IPS для кращих кутів огляду і кольорової точності).
 6. Тривалість роботи від акумулятора має бути не менше 6–8 годин для забезпечення продуктивного робочого дня в університеті чи коледжі.
 7. Якщо будете носити ноутбук на лекції, оберіть легкий і портативний варіант.
 8. Переконайтеся, що лептоп має достатньо портів USB, HDMI, а також інші необхідні з'єднання для підключення пристроїв.
 9. Якщо плануєте вести відеоконференції або користуватися аудіо- чи відеоматеріалами, перевірте якість вбудованої аудіосистеми і вебкамери.
 10. Розгляньте можливості для захисту даних та пристрою, такі як функції шифрування і сенсори відбитків пальців.
 11. Переконайтеся, що ноутбук має гарантію, а також дізнайтеся про можливості ремонту та обслуговування.

Перед придбанням зверніться до університету або коледжу, де навчаєтесь, щоб дізнатися, чи є конкретні вимоги до типу та конфігурації ноутбука. Індивідуальні потреби студента важливі, і правильний вибір комп’ютера допоможе підвищити його продуктивність та комфорт під час навчання.

Чому у нас купувати вигідно

Наш магазин пропонує потужні вживані ноутбуки відомих брендів Dell, HP, Lenovo, Macbook для різноманітних задач за оптимальними цінами. В наявності портативні комп’ютери з США для поточної роботи і навчання, ігор, обробки відео, звуку і графіки.Комп'ютери мають біле походження, ввезені в країну легально. Деякі з них практично нові (до 3–5 циклів перезарядження), мають офіційну гарантію.

Скористайтеся нашими пропозиціями, щоб придбати комп’ютер з потрібними характеристиками для школяра або студента. Перед придбанням отримайте безплатну консультацію від наших фахівців, щоб обрати найкращий варіант згідно з вашим бюджетом. Всі ноутбуки пройшли технічне обслуговування і повністю готові до роботи.

СТАТТІ

Ноутбуки серії Dell Latitude являють собою потужні та функціональні пристрої, які вже довгий час заслужено займають провідні позиції у рейтингу пристроїв для бізнес-сегмента. Завдяки комбінації надійної конструкції, продуктивності та високого рівня безпеки ця техніка стала невід'ємною частиною робочого середовища для тисяч компаній та професіоналів по всьому світу. На сайті інтернет-магазина Dream Store ви можете знайти вживані комп’ютери у гарному стані від Dell та інших виробників. Ми ретельно відбираємо товари на продаж і пропонуємо клієнтам лише «білу» техніку високої якості. 

Ноутбуки Dell завжди привертали увагу своєю надійністю, високою продуктивністю та сучасним дизайном. У світі комп'ютерної техніки цей бренд вважається одним із лідерів, що пропонує дивовижний асортимент ноутбуків для різних потреб.

Придбання ноутбука — це важливий крок, тому потрібно підготуватися перед покупкою. Визначте, для чого вам потрібен цей пристрій: роботи, навчання, розваг, гри, графічного дизайну. Компанія
Dream Store — роздрібний та гуртовий продавець вживаної «білої» техніки — пропонує безліч якісних моделей ноутбуків з матовими та глянцевими екранами, які пройшли ретельну перевірку.

 

НОУТБУКИ

Ми в соціальних мережах:

Час роботи:

ПН-ПТ 10:00-19:00, СБ 10:00-18:00

Наша адреса

м. Ужгород, вул. Собранецька, 22

DreamStore ©

Платіть за допомогою карти

Просування з Inweb